Informacje

Dodany: 2019-12-17
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu

hamownia 4x4

W jaki sposób rozpocząć przygodę z tuningiem

Podniesienie mocy i cech jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a rezultaty tej przeróbki będą zauważalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednak także w czasie jazdy samochodem, który da użytkownikowi nowatorskie możliwości.

Do jakiej hamownia 4x4 mocy można zwiększyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niezwykle wielkie, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec zniszczeniu. Aby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada uczynić obecną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli istnieją jakiekolwiek usterki, wypada je wykluczyć, po czym po raz kolejny uczynić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy ekspert powinien dopiero dzisiaj przejść do rzeczy i precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on za bardzo przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu wciąż jest zbyt mała?

Jeśli użytkownikowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, powinien wprowadzić inne dodatkowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż ekspert będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce znacznie zwiększyć jego moc, ma obowiązek liczyć się też z pomocnymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.

Co daje chiptuning?

Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia większe bezpieczeństwo choćby w czasie wyprzedzania, które to należy wykonać jak najszybciej. Pobocznym atutem tej modyfikacji jest również szansę rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl