Informacje

Dodany: 2019-12-02
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu

airmatic, audi, regeneracja amortyzatorów

Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Naprawa samochodu niejednokrotnie bywa droga. Koszty umieją być szczególnie wysokie przy kupnie oryginalnych podzespołów do doborowych marek. Na szczęście niektóre szczegóły jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co znacznie obniża cenę naprawy.

Naprawa airmatic kompresorów

Choć najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana pojedynczych szczegółów na nowe, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy może sobie zatem na to zezwolić, właśnie dlatego dużo części samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę odpowiednich lat. Przykładowo miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż znaczącym elementem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany też sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery i sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne i pierwszorzędne rozwiązanie w elitarnych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest droga.

Z jakiego powodu nie należy zwlekać z naprawą auta?

Opóźnianie naprawy auta na w następnej kolejności chociażby ze względu na brak środków to bardzo zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów i innych członków ruchu drogowego, to niesprawny element przyczynia się często do szybszego zużywania lub uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, żeby utrzymać stosowną ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Zanim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, ma obowiązek odpowiednio przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, by uniknąć regeneracja amortyzatorów długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już detal od innego takiego pojazdu. Więcej na http://regeneracja-airmatic.pl